Tietoa areenasta

Kansainvälistä tunnelmaa sykkivä UROS LIVE -areena avaa elämysten uuden aikakauden. Aivan kaupungin ydinkeskustaan joulukuussa 2021 valmistuva elämyskeskus on harvinaisuus koko Euroopassa. Jopa 15 000 katsojapaikkaa tarjoava areena, huippuluokan hotelli, kansainvälinen kasino, laajat konferenssi- ja kokouspalvelut sekä lukuisat ravintolat nivoutuvat yhteen myös ennennäkemättömänä digitaalisena kokemuksena.

Seuraa UROS LIVE -areenaa sosiaalisessa mediassa

Tule mukaan elämysten eturiviin ja käytä hashtagia #uroslive

Ykkösketjun kumppanit

UROS LIVE on elämysten erikoisosaajien huipputilaisuus. Areenanpalveluista ja tapahtumatarjonnasta vastaavat Suomen johtavat toimijat.

Aitiot

UROS LIVE -areenan monikäyttöiset aitiot sopivat erilaisiin tilaisuuksiin ja eri kokoisille ryhmille.

Faktoja areenasta

Kansainvälistä tunnelmaa sykkivä UROS LIVE -areena avaa elämysten uuden aikakauden.

Ota yhteyttä

Koskeeko asiasi areenalle tarjottavia palveluita, tuotteita tai esimerkiksi mediatilaa? Näissä tapauksissa ja yleisissä areenaan liittyvissä tiedusteluissa lähetäthän meille sähköpostia alla olevaan osoitteeseen. Sähköpostia luetaan päivittäin ja sieltä tiedustelut ohjautuvat suoraan oikeille henkilöille vastattaviksi.

Yhteystiedot

UROS LIVE -areena

info@uroslive.com

Käyntiosoite:

UROS LIVE
Tampereen Kansi Visit Center,
Åkerlundinkatu 16,
33100 Tampere

UROS LIVE, myynti & markkinointi
Elina Tikkakoski, myyntijohtaja
elina.tikkakoski@uroslive.com
+358 50 321 4640

UROS LIVE, Tampere Kansi Visit Center
Eini Inha, myyntikoordinaattori
eini.inha@uroslive.com
+358 40 664 3100

UROS LIVE, digitaalinen liiketoiminta
Jussi Maaniitty, digitaalisen liiketoiminnan päällikkö
jussi.maaniitty@uroslive.com
+358 50 511 7668

UROS LIVE, tuotanto
Alex Regan, tuotantopäällikkö
alex.regan@uroslive.com

+358 50 551 1530

UROS LIVE, kiinteistöt ja turvallisuus
Jani Helenius, kiinteistö- ja turvallisuuspäällikkö
jani.helenius@uroslive.com
+358 50 550 9917

UROS LIVE, viestintä, mediakontaktit ja haastattelupyynnöt
Tuomas Kinnunen, markkinointipäällikkö, SRV
tuomas.kinnunen@srv.fi
+358 40 651 2309

Oy SEK Ab
uroslive@sek.fi

Kumppanuudet
Mika Sulin, Starsquad
mika.sulin@starsquad.fi
+358 40 527 8101

UROS LIVE, areenamestari
Eric Salmela
eric.salmela@uroslive.com
1.6. 2021 alkaen

Toimitilavuokraus
Kari Mäkelä, hankekehitysjohtaja, SRV
kari.makela@srv.fi
+358 20 145 5200

UROS LIVE
Marko Hurme, toimitusjohtaja
marko.hurme@uroslive.com
+358 40 552 3823

UROS LIVE -areenan omistajat

UROS LIVE -areenan omistavat LähiTapiola, OP, Ilmarinen, SRV sekä Tampereen kaupunki.